KONST / Litografier / Färglitografier 12409189
nr 1240 9189
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, Vintermotiv, Signerade. Motivet: 14x10 & 21x41
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2019
kl 18:50:21
6/3 17:41:18
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren